Już w najbliższy wtorek 12 kwietnia w Warszawie, z inicjatywy Polskiego Związku Farb i Klejów, odbędzie się całodniowy zjazd przedstawicieli firm z branży farbiarskiej i klejowej. Wydarzenie połączone jest z warsztatami, których celem będzie wypracowanie i stworzenie „mapy problemowej” ważnych kwestii dotyczących rynku.

Spotkanie będzie też inauguracją i rozpoczęciem prac komisji ds. ochrony zasobów, oraz komisji ds. promocji jakości. Firmy w takim gronie spotkają się po raz pierwszy w historii polskiej branży.
W pierwszym okresie działania, poza zorganizowaniem pracy biura i spraw podstawowych takich jak siedziba, logo czy strona internetowa, Związek pozyskał kilkadziesiąt firm z branży farb, klejów oraz uszczelniaczy. Pozyskał i nawiązał kontakt z kilkudziesięcioma partnerami zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. CEPE, FEICA czy KiG. Obecnie rozpoczęto prace nad pierwszym numerem Biuletynu Związku, oraz organizuje się pierwsze spotkania konsultacyjne w gronie przedstawicieli członków Związku. Powstają też dwie specjalistyczne Komisje. Liczę, że uda nam się wspólnie w szerokim gronie specjalistów, a będą to ludzie zarówno z R&D jak i od komunikacji oraz marketingu, opracować wspólną „mapę wyzwań” dla branż – mówi Janusz Naglik dyrektor zarządzający PZPFiK. Już na najbliższym spotkaniu w ramach Komisji będziemy szukali rozwiązań służących promowaniu rozwiązań budowlanych i produktów wyższej jakości oraz będziemy wypracowywać rozwiązania dotyczące stworzenia całościowego programu i systemu zbiórki opakowań po farbach i klejach – dodaje.